DF studio

Studio Dokument a Forma

Začátky umění (Starší a střední doba kamenná)

Cena: 340.00 Kč

Audiovizuální učební pásmo pro dějepis a výtvarnou výchovu se věnuje vzniku a vývoji umění během starší a střední doby kamenné.
Před dětmi se odvíjí příběh umění, jenž se odehrával desetitisíce let. Videoprogram je seznámí s jeskynními malbami ve Francii, Španělsku a Rusku, s celou řadou nálezů umělecké povahy z našeho území (Pavlov, Věstonice, Český kras), závěrečná část je věnována umění období mezolitu.

Většinu zobrazení tvoří reprodukce fotografií paleolitických a mezolitických uměleckých děl, nechybí názorné ilustrace H. Breuila a několik přesvědčivých rekonstrukcí Z. Buriana. Komentář v otázkách, které jsou pro dnešní vědu sporné, dává přednost spíše tradičnímu pojetí, operujícímu loveckou magií.
Důležitou roli hraje estetická složka. Právě proto lze vyprávění o dílech pravěkých malířů, sochařů a řezbářů s úspěchem využít také v rámci výtvarné výchovy. Zde pomůcka působí především inspirativně – žáci se na základě shlédnutého mohou svými prostředky pokusit napodobit tvorbu dávných umělců.

Výsledky mohou být vzhledem k dětskému zaujetí a představivosti překvapující. Součástí pomůcky je metodická příručka, stopáž 37 min.Začátky umění

Otevřít stránku obsahující tiskopisy pro objednávky učebních pomůcek a knižních titulů